Jak nauczyć dziecko (w wieku >4) angielskiego, jeśli nie zdecydowałaś się na dwujęzyczność zamierzoną? – sprawdź co poleca Instytut Lingwistyki Maćka Wieczorka

Uwaga! Ta metoda nie nadaje się dla rodziców i dzieci praktykujących dwujęzyczność! Ani dla małych dzieci. To jest sposób polecany dla dorosłych lub dzieci starszych, które marudzą, gdy czegoś nie rozumieją.

Maciek Wieczorek w swoich kursach (Instytut Lingwistyki) poleca metodę nauki, która polega na tym, że mówimy (lub czytamy, śpiewamy, generalnie komunikujemy się) mieszając język polski z językiem angielskim.

Przykład:

Dzień I:

Piotruś zakłada trousers i niestety upada. Tata pyta “Does it hurt?”. Tato biegnie po “plaster” i zakłada go Piotrusiowi na “finger”. Zobacz, Look. “It’s just a little scrape” – mówi tata. Możesz wziąć “plaster” i podać chopcu.

Dzień II:

Piotruś put on his trousers, you see?

He fell. Tata pyta “Does it hurt?”

Tato runs to take a plaster for Piotruś.

Look. “It’s just a little scrape”. Możesz wziąć “plaster” i podać chłopcu, like this.

Następnie dzień po dniu powtarzając tę historię podmieniamy te polskie słowa odpowiednikami angielskimi, aż w końcu cała historia jest już po angielsku.

W tym artykule opowiadałyśmy o jeszcze jednej metodzie dla starszaków oraz przekazałyśmy do Twojej dyspozycji e-book z wyrażeniami i obrazkami. Wykorzystaj te obrazki to wymyślania historii. Połącz obydwie metody i pozwól się zaskoczyć, jak szybko będziecie komunikować się w języku angielskim coraz częściej.

Sprawdź czy jest to coś, co zadziała u Was. U nas działa ze starszakiem (5+), do którego nie mówiłam od początku po angielsku. Odkąd czytamy książeczki w ten sposób, przestał marudzić, często nawet nie zauważa, jak “miksuję” języki. Zawsze na końcu mówię coś w stylu: “HA! Mam Cię, przeczytałam całą książeczkę po angielsku i nawet tego nie zauważyłeś!” 🙂

Prześlij nam wymyśloną przez siebie historię! 🙂 Mamy nagrodę! -> kontakt@mamaodgadania.pl 🙂

Co jeszcze możesz robić, żeby rozgadać się po angielsku ze starszakiem? Poniższe e-booki to codzienna porcja angielskiego podczas wspólnej zabawy, ćwiczeń, gotowania lub sprzątania! Sprawdź koniecznie!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart