Spokojne bajki do słuchania i oglądania

Miałyśmy chęć prowadzić swój własny kanał na YT, ale to jeszcze nie jest ten moment. Wrócimy jeszcze do Lily i Max, postaci przez nas wymyślonych, ale teraz chcemy podzielić się tym, co możecie znaleźć na YT.

Na YT jest tak ogromny wybór, że przekopanie się przez ten chaos i dotarcie do czegoś wartościowego, spokojnego, nieprzesadnie bodźcującego nie jest łatwą sprawą 🙂 Z kolei nasze doświadcznie a Netflixem są często takie, że bajki są zbyt angażujące, a samego tekstu jest mało.

Dlatego dzielimy się swoją listą. Pomysł powstał niedawno, więc jeszcze jest tu troszkę pusto, ale rozwijamy tę stronę.

Do wielu bajek robimy notatki i dzielimy się nimi w naszych sobotnich newsletterach. Warto je otwierać! 🙂

___________________

Charlie & Lola to seria, którą z sentymentem oglądają angielskie mamy. Na nich się wychowały i teraz z chęcią pokazują dzieciom. W tym odcinku poznacie mnóstwo zwrotów przydatnych w piaskownicy. Charlie pomaga młodszej siostrze odzyskać łopatkę, a następnie budują wspaniały zamek na plaży.

Do tej bajki powstały notatki, możesz pobrać je klikając tutaj.

———————-

The Bear and the Bee. Piękny brytyjski akcent. Nie wiem co jest w tej bajce takiego wciągającego, ale moja córka, którą zazwyczaj bajki zajmuja na 2 minuty, akurat przy tej siedzi zahipnotyzowana.

———————————————–

Brown Bear, Brown Bear what do you see… – piosenka. Ciekawa piosenka, którą dzieci wyjątkowo szybko zapamiętują. Niedługo piosenki będą miały swoje miejsce 🙂

————————————————————————

Polar Bear, Polar Bear what do you hear… Bardzo podobna piosenka, tym razem niedźwiedź polarny słucha różnych zwierząt 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart